Katka v mestečku Schortens (Nemecko) úspešne

20.08.2013 07:58

V sobotu podvečer o 19:30 sa v meste Schortens – severovýchodné Nemecko uskutočnil pretek na 10 míľ – 27. Internationaler Schortenser Jever-Fun-Lauf, kde Katka súperila s pretekárkami z Kene, Nemecka, Holandska a Poľska. V ťažkej konkurencii dobehla neočakávane na 2. mieste, keď za vedúcou keňankou Wambui Gichia Tabitha z Kene zaostala o 1min a 48s. Vytvorila si tým osobný rekord na 10 míľ časom 55:35min..

Krátke vyjadrenie:

„Som veľmi spokojná so zabehnutým časom, v osobný rekord som verila, s takýmto výrazným zlepšením som ale nepočítala. Obavy som mala najmä z únavy po cestovaní, ktoré trvalo od štvrtka 21:00 kedy som vyrazila z Košíc nočným autobusom do Drážďan, kde som bola o 10:00 ráno. Odtiaľ sme s manažérom Dieterom Albertusom a 2 ďalšími bežcami z Českej Republiky a Nemecka cestovali autom, v cieli sme boli o 17:00 podvečer.

Na tejto trati som si v medzičase zabehla aj PB na 10 km – 34:00 min.. Počasie nám prialo – deň pred pretekom, aj v deň preteku zrána ešte pršalo, vzduch bol príjemnejší, čerstvejší  a vzhľadom na čas štartu nám už ani slnko nerobilo žiadne problémy. Vedela som, s akými súperkami pretekám, poznala som ich PB na 10km, aj polmaratón. Na trati som sa však riadila sama sebou, bežala som si svoj pretek. Ihneď po vybehnutí som najskôr figurovala na 4. mieste, asi po 400-500 metroch som sa od súperiek vzdialila a určovala si tempo sama. Udržala som si teda druhú pozíciu až do cieľa. “

Katkin najlepší čas na 10 míľ bol doteraz na úrovni 1:00:04 min. – 18. 05. 2013 – GP BERN.