Katka odštartovala sezónu úspešne 8.miestom na pretekoch vo švajčiarskej metropole Bern

19.05.2013 01:20

V sobotu 18.5.2013 o 15:53 hod. sa Katka postavila na štart 32. ročníka "GRAND PRIX VON BERN" kde si ako elitná bežkyňa s číslom 18 nakoniec vybojovala krásne 8. miesto. Celkovo sa na štart postavilo takmer 26.000 bežcov. Náročné, a vyčerpávajúce 22 hodinové cestovanie teda malo svoj význam. Okrem spokojnosti či už na strane Katky, alebo jej trénera G. Valisku, si Katka doniesla aj nezabudnuteľný zážitok zo stretnutia s obdivuhodným Hailem Gebreselasiem, ktorý suverénne triumfoval a súperom nedal ani najmenšiu šancu. Držme teda Katke prsty na ceste k splneniu nominačného limitu na polmaratón pre účasť na Svetovej Univerziáde v Kazani.O ktorý zabojuje už túto sobotu 25.5.2013 na Žiarskom mestskom polmaratóne, ktorý je zároveň aj Majstrovstvami SR.

Doplnené o článok z dielne SITA:

BERN 22. mája 2013 (SITA) Najlepšia slovenská vytrvalkyňa Katarína Berešová (TJ Obal servis Košice) obsadila na medzinárodnom cestnom behu vo švajčiarskom Berne na 10-míľovej trati (16,1 km) v silnej konurencii 8. miesto časom 1:00:04 h. Triumfovala Cynthia Kosgeiová z Kene za 55:42 min pred víťazkou MMM 2009 Ukrajinkou Olenou Burkovskou (55:46) a jej krajankou Tatianou Vernigorovou (57:08)
Pre zverenku trénera Gabriela Valisku to boli prvé preteky po únavovej zlomenine predpriehlavkovej kosti na pravom chodidle. Dvadsaťpäťročná Berešová sa najbližšie predstaví v sobotu 25. mája na majstrovstvách Slovenska v polmaratóne v Žiari nad Hronom.
V súťaži mužov bol najlepší legendárny Haile Gebrselassie, ktorý časom 46:59 min utvoril veteránsky svetový rekord na 10 míľ. Celkovo na Grand Prix Bern štartovalo 25 874 bežcov a bežkýň.

Výsledky:
Muži: 1. H. Gebrselassie (Et.) 46:59 min, 2. Matheka (Keňa) 49:32, 3. Šafar (Ukr.) 49:38.
Ženy: 1. C. Kosgeiová (Keňa) 55:42 min, 2. Burkovská 55:46, 3. Vernigorová (obe Ukr.) 57:08,... 8. Katarína Berešová (SR) 1:00:04 h.