Berešová vyhrala polmaratón v Karlsruhe za 1:14:47

13.09.2010 23:25

 

Slovenská vytrvalkyňa Katarína Bérešová prekvapila v nedeľu víťazstvom na 28. ročníku polmaratónu v nemeckom Karlsruhe, keď triumfovala v osobnom rekorde 1:14:47 h.

Zverenkyňa trénera Gabriela Valisku v TJ Obal servis Košice predstihla o 7 sekúnd Nemku Christine Schleiferovú. Bérešová, tohtoročná majsterka SR na 5000 m, 10 000 m, v krose a cestnom behu na 10 km si v Karlsruhe zlepšila polmaratónske osobné maximum o 1:46 min.

"Nečakal som takéto výrazné Katkino zlepšenie. V pondelok sme absolvovali test, ktorý naznačoval formu na úrovni 1:16 h. Preto som predpokladal, že si vylepší osobný rekord, ale nie takmer o dve minúty. Pôvodne sme sa pripravovali na majstrovstvá sveta v behu do vrchu v slovinskom Kamniku, napokon tam však slovenská výprava pre administratívne problémy s prihláškou necestovala. Mala tam šancu skončiť do desiatej priečky," uviedol pre agentúru SITA Bérešovej kouč Gabriel Valiska.

Najbližší polmaratónsky štart absolvuje 22-ročná slovenská vytrvalkyňa 3. októbra na MMM v Košiciach, kde by chcela vyhrať už jubilejný piaty raz. "Výkon už nebude dôležitý, kľúčovo si pôjdeme po víťazstvo," pripomenul tréner. Katarína Bérešová má ambíciu štartovať aj na decembrových ME v krose v portugalskej Albufeire.